Južnobački upravni okrug · opština
Bečej
Biračkih mesta: 38 · Upisani birači: 30.074 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
65,9%
zemlja 68,9% · slične 66,4% · 127. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 38
5% · zemlja 8,2% · slične 5,3%
Nevažeći listići
2,2%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 20. od 189
Upisani birači
30.074
2023: 31.442 (−4,4%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 18 MZ "POLJANICA" · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 38 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (43,9%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 19.821 od 30.074 upisanih birača · izlaznost 65,9% · nevažećih listića 2,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija8.51443,9% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista7.95541,0% zemlja 53,7%
- 5. SVM2.37312,2% zemlja 0,8%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1620,8% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica1250,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)560,3% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija430,2% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)300,2% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka300,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo210,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda170,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)150,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka100,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe100,1% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka90,0% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)60,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)50,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 4 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 3 (Bačko Petrovo Selo, Bačko Gradište, Mileševo); Studentska lista je prva u jednom (Bečej).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bečej | 24 | 19.492 | 19.530 | 66,2% | Studentska lista 46,7% | 39,4% |
| Bačko Petrovo Selo | 6 | 5.393 | 5.133 | 63,3% | Ujedinjena Srbija 51,9% | 51,9% |
| Bačko Gradište | 5 | 4.335 | 4.042 | 67,8% | Ujedinjena Srbija 53,8% | 53,8% |
| Mileševo | 2 | 605 | 582 | 57,9% | Ujedinjena Srbija 51,8% | 51,8% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 787 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 49,6% | 49,6% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 38 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bečej · BIVŠA PRODAVNICA UNIVERZAL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 12, 14, 16 · Adresa: BIVŠA PRODAVNICA UNIVERZAL, BEČEJ, GLAVNA BR.66 |
748 | 65,1% | 1,6% | 34,4% | član | |
| 2 | Bečej · ŠKOLA ZA OSNOVNO I SREDNJE OBRAZOVANJE "BRATSTVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9 · Adresa: ŠKOLA ZA OSNOVNO I SREDNJE OBRAZOVANJE "BRATSTVO", BEČEJ |
1.098 | 71,5% | 1,7% | 25,0% | član | |
| 3 | Bečej · NARODNA BIBLIOTEKA BEČEJ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9 · Adresa: NARODNA BIBLIOTEKA BEČEJ, BEČEJ, GLAVNA BR.11 |
607 | 71,7% | 1,6% | 32,7% | član | |
| 4 | Bečej · OŠ "ZDRAVKO GLOŽANSKI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12 · Adresa: OŠ "ZDRAVKO GLOŽANSKI", BEČEJ, DOSITEJEVA BR.4 |
683 | 74,1% | 0,6% | 33,0% | član | |
| 5 | Bečej · BIVŠI ŠKORPION BEČEJ Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 14 · Adresa: BIVŠI ŠKORPION BEČEJ, BEČEJ, GLAVNA BR.78 |
1.032 | 60,9% | 1,9% | 37,0% | član | |
| 6 | Bečej · I MZ "ING. IVAN PERIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: 1 MZ "ING. IVAN PERIŠIĆ", BEČEJ, GERBEROVIH BR. 56, VELIKA SALA |
890 | 70,6% | 1,9% | 38,1% | član | |
| 7 | Bečej · SPORTSKI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 14 · Adresa: SPORTSKI CENTAR, BEČEJ, ZELENA BR.34 |
841 | 78,5% | 1,7% | 33,9% | član | |
| 8 | Bečej · SPORTSKI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 14, 16 · Adresa: SPORTSKI CENTAR, BEČEJ, ZELENA BR.34 |
932 | 74,2% | 2,6% | 38,1% | član | |
| 9 | Bečej · MZ "ING. IVN PERIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 12, 14, 16 · Adresa: 1 MZ "ING. IVAN PERIŠIĆ", BEČEJ, GERBEROVIH BR.56, MALA SALA |
943 | 67,0% | 1,7% | 46,2% | član | |
| 10 | Bečej · DOM "LENĐEL IŠTVAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: DOM "LENĐEL IŠTVAN", BEČEJ, DOŽA ĐERĐA BR.60 |
868 | 65,2% | 0,9% | 26,0% | član | |
| 11 | Bečej · DOM "NAĐ IŠTVAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: DOM "NAĐ IŠTVAN", BEČEJ, NILOČE TESLE BR.38 |
808 | 65,3% | 2,7% | 25,0% | član | |
| 12 | Bečej · II MZ "TODOR DUKIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 9, 12, 14, 16 · Adresa: II MZ "TODOR DUKIN", BEČEJ, NOVOSADSKA BR.104 |
842 | 62,9% | 2,6% | 39,5% | član |
|
| 13 | Bečej · PREDŠKOLSKA USTANOVA "LABUD PEJOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA "LABUD PEJOVIĆ", BEČEJ, REPUBLIKANSKA BR.133 |
825 | 61,1% | 2,4% | 45,9% | član | |
| 14 | Bečej · GIMNAZIJA BEČEJ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 12, 14 · Adresa: GIMNAZIJA BEČEJ, BEČEJ, ZELENA BR.13 |
559 | 76,4% | 1,6% | 29,3% | član | |
| 15 | Bečej · DOM "SLAVKO SIMIN" Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: DOM "SLAVKO SIMIN", BEČEJ, STEVANA KOJIĆA BR.26 |
912 | 79,1% | 1,2% | 40,6% | član |
|
| 16 | Bečej · DOM "SLAVKO SIMIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 16 · Adresa: DOM "SLAVKO SIMIN", BEČEJ, STEVANA KOJIĆA BR.26 |
897 | 74,4% | 0,7% | 52,1% | član | |
| 17 | Bečej · DOM "FEKETE MAĆAŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: DOM "FEKETE MAĆAŠ", BEČEJ, HOVE FRIĐEŠA BR.82 |
589 | 60,6% | 4,2% | 48,0% | član | |
| 18 | Bečej · MZ "POLJANICA" Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 9 · Adresa: MZ "POLJANICA", BEČEJ, POTES POLJANICA BB |
139 | 80,6% | 0,9% | 80,2% | član | |
| 19 | Bečej · DOM "FEKETE MAĆAŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 9, 14 · Adresa: DOM "FEKETE MAĆAŠ", BEČEJ, HOVE FRIĐEŠA BR.82 |
913 | 58,2% | 2,1% | 43,7% | član | |
| 20 | Bečej · OŠ "KAROLJ TAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 9, 14 · Adresa: OŠ "KAROLJ TAN", BEČEJ, TRG BRATSTVA - JEDINSTVA BR.2 |
868 | 56,8% | 1,4% | 54,1% | član | |
| 21 | Bečej · PREDŠKOLSKA USTANOVA "LABUD PEJOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA "LABUD PEJOVIĆ", BEČEJ, TRG BRATSTVA - |
774 | 59,7% | 0,9% | 39,1% | član | |
| 22 | Bečej · III MZ "BRATSTVO JEDINSTVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 9, 14 · Adresa: Ili M3 "BRATSTVO JEDINSTVO", BEČEJ, TRG BRATSTVA - JEDINSTVA BR.16 |
1.004 | 57,6% | 5,5% | 46,9% | član | |
| 23 | Bečej · OŠ "KAROLJ TAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9 · Adresa: OŠ "KAROLJ TAN", BEČEJ, TRG BRATSTVA - JEDINSTVA BR.2 |
875 | 58,5% | 2,1% | 43,5% | član | |
| 24 | Bečej · PROSTORIJE GERONTOLOŠKOG CENTRA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9 · Adresa: PROSTORIJE GERONTOLOŠKOG CENTRA, BEČEJ, JOŽEF ATILE 5P.44a |
883 | 54,7% | 2,7% | 51,9% | član | |
| 25 | Bačko Gradište · VETERINARSKA STANICA BAČKO GRADIŠTE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: VETERINARSKA STANICA BAČKO GRADIŠTE, BAČKO GRADIŠTE, MILORADA |
753 | 82,1% | 1,5% | 50,6% | član | |
| 26 | Bačko Gradište · OŠ "SVETOZAR MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: OŠ "SVETOZAR MARKOVIĆ", BAČKO GRADIŠTE, ŠKOLSKA BR.33 |
773 | 71,3% | 2,0% | 65,2% | član | |
| 27 | Bačko Gradište · MZ "BAČKO GRADIŠTE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MZ "BAČKO GRADIŠTE", BAČKO GRADIŠTE, GLAVNA BR.35 |
773 | 62,1% | 1,7% | 43,6% | član | |
| 28 | Bačko Gradište · KLUB "STEVAN DEJANOV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9 · Adresa: KLUB "STEVAN DEJANOV", BAČKO GRADIŠTE, BORISA KIDRIČA BR.14 |
831 | 61,0% | 2,6% | 41,5% | član | |
| 29 | Bačko Gradište · KLUB "KENDEREŠI GERGELJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: KLUB "KENDEREŠI GERGELJ", BAČKO GRADIŠTE, 22. OKTOBAR BR.47B |
912 | 63,9% | 2,7% | 65,4% | član | |
| 30 | Bačko Petrovo Selo · PREDŠKOLSKA USTANOVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA, BAČKO PETROVO SELO, PATRIJARHA VIĆENTIJA |
793 | 67,1% | 1,5% | 47,9% | član | |
| 31 | Bačko Petrovo Selo · PREDŠKOLSKA USTANOVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA, BAČKO PETROVO SELO, DOŽA ĐERĐA BR.17 |
833 | 60,1% | 4,2% | 33,5% | član | |
| 32 | Bačko Petrovo Selo · GIROS PECELO Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 12, 14 · Adresa: GIROS PECELO, BAČKO PETROVO SELO, DR. IMREA KIŠA BR.107 |
913 | 62,1% | 3,4% | 52,0% | član | |
| 33 | Bačko Petrovo Selo · PREDŠKOLSKA USTANOVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA, BAČKO PETROVO SELO, JOŽEF ATILE BR.35 |
906 | 66,7% | 3,1% | 54,9% | član | |
| 34 | Bačko Petrovo Selo · PREDŠKOLSKA USTANOVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA, BAČKO PETROVO SELO, TANČIĆ MIHALJA BR.2 |
831 | 64,4% | 4,5% | 68,3% | član | |
| 35 | Bačko Petrovo Selo · VILA NEGRA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14 · Adresa: VILA NEGRA, BAČKO PETROVO SELO, DR. IMREA KIŠA BR.138 |
857 | 59,3% | 2,2% | 53,5% | član | |
| 36 | Mileševo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14 · Adresa: DOM KULTURE, MILEŠEVO, 12. OKTOBAR BR.3 |
281 | 63,0% | 2,3% | 49,7% | član | |
| 37 | Mileševo · DOM KULTURE DRLJAN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9 · Adresa: DOM KULTURE DRLJAN, MILEŠEVO, JOŽEF ATILE BR.13 |
301 | 53,2% | 4,4% | 54,2% | član | |
| 38 | CDOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 14 |
787 | 72,8% | 1,7% | 49,6% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 165 | 2 | 254 | 2 | 46 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 193 | 12 | 467 | 2 | 76 | 0 | 4 | 11 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 140 | 6 | 258 | 1 | 4 | 0 | 1 | 8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 |
| 4 | 166 | 6 | 302 | 0 | 8 | 1 | 1 | 15 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 228 | 6 | 271 | 1 | 94 | 0 | 1 | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 6 | 235 | 6 | 316 | 0 | 48 | 0 | 0 | 3 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 220 | 6 | 384 | 1 | 21 | 0 | 2 | 8 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 257 | 6 | 385 | 1 | 15 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 287 | 6 | 272 | 1 | 40 | 0 | 1 | 5 | 1 | 0 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 146 | 4 | 312 | 0 | 92 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 11 | 128 | 3 | 239 | 2 | 131 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 204 | 3 | 207 | 1 | 96 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 226 | 3 | 159 | 1 | 99 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 123 | 12 | 270 | 0 | 4 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 15 | 289 | 12 | 384 | 1 | 16 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 345 | 11 | 276 | 0 | 24 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 164 | 2 | 117 | 0 | 54 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 18 | 89 | 0 | 6 | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 227 | 3 | 186 | 1 | 99 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 263 | 0 | 159 | 2 | 56 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 21 | 179 | 0 | 186 | 0 | 83 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 22 | 256 | 3 | 181 | 0 | 94 | 1 | 3 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 218 | 1 | 190 | 2 | 83 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 24 | 244 | 4 | 130 | 1 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 25 | 308 | 8 | 268 | 1 | 5 | 0 | 1 | 11 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 352 | 6 | 155 | 0 | 22 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 205 | 2 | 204 | 0 | 54 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 205 | 0 | 196 | 0 | 86 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 371 | 2 | 136 | 0 | 51 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 30 | 251 | 4 | 212 | 0 | 48 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 161 | 3 | 131 | 2 | 181 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 285 | 0 | 98 | 2 | 155 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 33 | 321 | 2 | 150 | 1 | 106 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 349 | 1 | 63 | 1 | 93 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 35 | 266 | 0 | 87 | 1 | 135 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 86 | 4 | 73 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 83 | 0 | 21 | 0 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 279 | 13 | 250 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 |
| Ukupno | 8.514 | 162 | 7.955 | 30 | 2.373 | 6 | 30 | 125 | 43 | 9 | 56 | 10 | 5 | 21 | 10 | 15 | 0 | 17 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 38 od 38
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 38 | 38 | 76 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 38 | 37 | 75 | |
| 5 | SVM | 37 | 37 | 74 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 34 | 30 | 64 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 24 | 15 | 39 | |
| 9 | Evropska Srbija | 30 | 4 | 34 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 11 | 8 | 19 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 10 | 6 | 16 | |
| 8 | Autentična desnica | 10 | 0 | 10 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 5 | 2 | 7 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 20.9.2026. 23.9.2026. 1.10.2026. 7.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 21.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 38 biračkih mesta za proveru (5,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 7 · na bar dvoje: 1Nevažeći 2,2% (ukupno 1,3%) · 20. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 4 od 4 izbora
- Izlaznost
- 65,9% · 3,0 poena manje nego na celim izborima127. od 189 opština · ranije 57,1–58,3%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 43,9% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 38 (Predsednički 2022) → 38 · novih 7 · ne koristi se 7Upisanih 31.772 (Predsednički 2022) → 30.074, −5,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 38 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 38 | 30.074 | 19.821 | 65,9% | 2,2% |
|
2 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 38 | 31.543 | 18.315 | 58,1% | 3,4% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 38 | 31.442 | 18.335 | 58,3% | 3,2% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 38 | 31.772 | 18.131 | 57,1% | 4,0% |
|
2 |
Biračka mesta kroz izbore45 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.