Pirotski upravni okrug · opština
Babušnica
Biračkih mesta: 41 · Upisani birači: 7.846 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 63 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
75,2%
zemlja 68,9% · slične 66,0% · 27. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 41
7% · zemlja 8,2% · slične 6,7%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 151. od 189
Upisani birači
7.846
2023: 8.365 (−6,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 24 MESNA ZAJEDNICA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 41 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
- Grnčar · BM 14
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (55,0%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 5.901 od 7.846 upisanih birača · izlaznost 75,2% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.20655,0% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.29339,3% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1933,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)330,6% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka240,4% zemlja 0,1%
- 8. Autentična desnica230,4% zemlja 0,9%
- 9. Evropska Srbija170,3% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)110,2% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)70,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda70,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,1% zemlja 0,0%
- 5. SVM30,1% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,1% zemlja 0,0%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)30,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka20,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 33 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 29 (Draginac, Gorčince, Zavidince, Veliko Bonjince, Stol, Kambelevac, Izvor, Rakita, Donji Striževac, Ljuberađa, Bratiševac, Donje Krnjino, Strelac, Gornje Krnjino, Vava, Radinjince, Preseka, Radoševac, Modra Stena, Našuškovica, Provaljenik, Studena, Berduj, Grnčar, Vuči Del, Crvena Jabuka, Gornji Striževac, Jasenov Del, Vrelo); Studentska lista je prva u 4 (Babušnica, Suračevo, Zvonce, Dučevac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Babušnica | 5 | 4.254 | 2.009 | 79,7% | Studentska lista 48,2% · tesno | 45,8% |
| Draginac | 2 | 749 | 621 | 79,1% | Ujedinjena Srbija 58,4% | 58,4% |
| Gorčince | 1 | 284 | 252 | 84,9% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 66,7% |
| Suračevo | 1 | 316 | 252 | 75,4% | Studentska lista 50,3% · tesno | 46,0% |
| Zavidince | 1 | 216 | 224 | 61,2% | Ujedinjena Srbija 69,9% | 69,9% |
| Veliko Bonjince | 1 | 179 | 209 | 63,6% | Ujedinjena Srbija 59,1% | 59,1% |
| Stol | 1 | 136 | 178 | 79,8% | Ujedinjena Srbija 57,4% | 57,4% |
| Kambelevac | 1 | 186 | 173 | 75,7% | Ujedinjena Srbija 56,9% | 56,9% |
| Izvor | 1 | 157 | 165 | 84,2% | Ujedinjena Srbija 58,8% | 58,8% |
| Rakita | 1 | 160 | 159 | 64,8% | Ujedinjena Srbija 62,1% | 62,1% |
| Donji Striževac | 1 | 203 | 157 | 82,8% | Ujedinjena Srbija 62,8% | 62,8% |
| Ljuberađa | 1 | 102 | 144 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 66,0% | 66,0% |
| Bratiševac | 1 | 91 | 144 | 78,5% | Ujedinjena Srbija 77,0% | 77,0% |
| Donje Krnjino | 1 | 138 | 135 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Zvonce | 1 | 124 | 129 | 64,3% | Studentska lista 51,8% | 38,6% |
| Strelac | 1 | 106 | 124 | 75,0% | Ujedinjena Srbija 82,6% | 82,6% |
| Gornje Krnjino | 1 | 98 | 124 | 66,1% | Ujedinjena Srbija 65,9% | 65,9% |
| Vava | 1 | 135 | 117 | 37,6% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 63,6% |
| Radinjince | 1 | 100 | 108 | 78,7% | Ujedinjena Srbija 73,8% | 73,8% |
| Preseka | 1 | 108 | 101 | 75,2% | Ujedinjena Srbija 69,7% | 69,7% |
| Radoševac | 1 | 109 | 92 | 55,4% | Ujedinjena Srbija 45,1% | 45,1% |
| Modra Stena | 1 | 96 | 89 | 58,4% | Ujedinjena Srbija 74,5% | 74,5% |
| Našuškovica | 1 | 86 | 73 | 65,8% | Ujedinjena Srbija 77,1% | 77,1% |
| Provaljenik | 1 | 83 | 69 | 82,6% | Ujedinjena Srbija 73,2% | 73,2% |
| Studena | 1 | 58 | 53 | 67,9% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 63,6% |
| Berduj | 1 | 54 | 50 | 68,0% | Ujedinjena Srbija 85,3% | 85,3% |
| Grnčar | 1 | 39 | 49 | 49,0% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 66,7% |
| Vuči Del | 1 | 43 | 48 | 39,6% | Ujedinjena Srbija 100,0% | 100,0% |
| Crvena Jabuka | 1 | 17 | 45 | 68,9% | Ujedinjena Srbija 83,3% | 83,3% |
| Dučevac | 1 | 40 | 37 | 43,2% | Studentska lista 50,0% | 37,5% |
| Gornji Striževac | 1 | 55 | 36 | 77,8% | Ujedinjena Srbija 78,6% | 78,6% |
| Jasenov Del | 1 | 34 | 32 | 46,9% | Ujedinjena Srbija 73,3% | 73,3% |
| Vrelo | 1 | 31 | 25 | 80,0% | Ujedinjena Srbija 70,0% | 70,0% |
| (naselje nije utvrđeno) | 3 | – | 1.623 | 79,8% | Studentska lista 48,0% · tesno | 47,4% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 41 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Babušnica · DOM KULTURE - NARODNA BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE - NARODNA BIBLIOTEKA, BABUŠNICA, SAŠE IVKOVIĆA BR. 1 |
472 | 82,2% | 1,3% | 40,5% | član | |
| 2 | Babušnica · SO BABUŠNICA - SALA 2 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: SO BABUŠNICA - SALA 2, BABUŠNICA, RATKA PAVLOVIĆA BR. 1 |
457 | 76,8% | 0,3% | 47,1% | član | |
| 3 | Babušnica · SO BABUŠNICA - SALA 3 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: SO BABUŠNICA - SALA 3, BABUŠNICA, RATKA PAVLOVIĆA BR. 1 |
449 | 82,4% | 1,4% | 48,2% | član | |
| 4 | Babušnica · OŠ "DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ" - UČIONICA BR. 3 U STAROM SREZU Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · samo zamenik: 2 · Adresa: OŠ "DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ" - UČIONICA BROJ 3 U STAROM SREZU |
522 | 78,4% | 0,0% | 48,2% | član | |
| 5 | SREDNJA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" SA DOMOM UČENIKA - KABINET SOCIOLOGIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" SA DOMOM UČENIKA - KABINET |
553 | 84,1% | 1,3% | 40,5% | član | |
| 6 | SREDNJA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" SA DOMOM UČENIKA - KABINET HEMIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" SA DOMOM UČENIKA - KABINET HEMIJE |
477 | 78,0% | 1,9% | 50,1% | član | |
| 7 | ZGRADA KUPALIŠNOG KOMPLEKSA - INFORMATIVNO-EDUKATIVNI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: ZGRADA KUPALIŠNOG KOMPLEKSA - INFORMATIVNO-EDUKATIVNI CENTAR NA |
593 | 77,2% | 2,0% | 52,3% | član | |
| 8 | Zavidince · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, ZAVIDINCE, SELO BR. 121 |
224 | 61,2% | 0,7% | 69,9% | član | |
| 9 | Veliko Bonjince · OSNOVNA ŠKOLA - ŠKOLSKA KUHINJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠKOLSKA KUHINJA, VELIKO BONJINCE, MALA BROJ 70 |
209 | 63,6% | 0,8% | 59,1% | član | |
| 10 | Modra Stena · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 16, 18 · samo zamenik: 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, MODRA STENA, MODROSTENSKA BROJ 20 |
89 | 58,4% | 1,9% | 74,5% | član | |
| 11 | Ljuberađa · OSNOVNA ŠKOLA - TRPEZARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - TRPEZARIJA ŠKOLE, LJUBERAĐA, ŠKOLSKA BROJ 44 |
144 | 67,4% | 0,0% | 66,0% | član | |
| 12 | Berduj · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, BERDUJ, BERDUJSKA BR.86 |
50 | 68,0% | 0,0% | 85,3% | član | |
| 13 | Radinjince · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, RADINJINCE, KUREJINSKA BR.1 |
108 | 78,7% | 1,2% | 73,8% | član | |
| 14 | Grnčar · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, GRNČAR, SELO BR.31 |
49 | 49,0% | 0,0% | 66,7% | nema | |
| 15 | Vrelo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12, 13 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VRELO, VRELSKA BR.1 |
25 | 80,0% | 0,0% | 70,0% | član | |
| 16 | Zvonce · OSNOVNA ŠKOLA - ŠKOLSKA TRPEZARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 13, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠKOLSKA TRPEZARIJA, ZVONCE, HRISTO BOTEV BR.164 |
129 | 64,3% | 0,0% | 38,6% | član | |
| 17 | Našuškovica · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 13 · samo zamenik: 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, NAŠUŠKOVICA, KALIMAN BR.13 |
73 | 65,8% | 0,0% | 77,1% | član | |
| 18 | Jasenov Del · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 13, 16 · samo zamenik: 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, JASENOV DEL, JASENOVDELSKA BR.121 |
32 | 46,9% | 0,0% | 73,3% | član | |
| 19 | Vuči Del · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13 · samo zamenik: 4 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, VUČI DEL, GARINSKA BR.6 |
48 | 39,6% | 0,0% | 100,0% | član | |
| 20 | Rakita · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, RAKITA, RUŽINSKA BR.1 |
159 | 64,8% | 0,0% | 62,1% | član | |
| 21 | Preseka · OSNOVNA ŠKOLA - TRPEZARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - TRPEZARIJA, PRESEKA, PRESEČKA BR.4 |
101 | 75,2% | 0,0% | 69,7% | član | |
| 22 | Studena · STAMBENA ZGRADA U JAVNOJ SVOJINI OPŠTINE BABUŠNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 16 · Adresa: PORODIČNA STAMBENA ZGRADA, STUDENA, LEDINJE BR.30 |
53 | 67,9% | 8,3% | 63,6% | član | |
| 23 | Strelac · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA V RAZREDA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 13, 14, 16, 17, 18 · samo zamenik: 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -- UČIONICA V RAZREDA, STRELAC, MASUROVSKI PUT BR.5 |
124 | 75,0% | 1,1% | 82,6% | član | |
| 24 | Dučevac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, DUČEVAC, DUŠINSKA BR. 33 |
37 | 43,2% | 0,0% | 37,5% | član |
|
| 25 | Stol · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · samo zamenik: 2 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, STOL, NOVA MALA BR.2 |
178 | 79,8% | 0,7% | 57,4% | član | |
| 26 | Vava · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 3, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · samo zamenik: 10 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1, VAVA, ČUKUREINCI BR.1 |
117 | 37,6% | 0,0% | 63,6% | član |
|
| 27 | Crvena Jabuka · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 13 · samo zamenik: 2, 14 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, CRVENA JABUKA, DOLNJOMALSKA BR.12 |
45 | 68,9% | 3,2% | 83,3% | član | |
| 28 | Kambelevac · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, KAMBELEVAC, STOLEVICA BR.3 |
173 | 75,7% | 0,8% | 56,9% | član | |
| 29 | Gorčince · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, GORČINCE, GOSPODSKA BR.44 |
252 | 84,9% | 1,9% | 66,7% | član | |
| 30 | Draginac · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, DRAGINAC, VAVSKA, BR.41 |
315 | 80,6% | 1,6% | 60,4% | član | |
| 31 | Draginac · PRIVATNA KUĆA JULIJANE ALEKSIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: PRIVATNA KUĆA JULIJANE ALEKSIĆ, DRAGINAC, GLAVNI PUT, BR.76 |
306 | 77,5% | 1,7% | 56,2% | član | |
| 32 | Babušnica · OŠ "DESPOT STEFAN LAZAREVIČ" - UČIONICA BR. 2 U STAROM SREZU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 14, 16, 18 · Adresa: OŠ "DESPOT STEFAN LAZAREVIĆ" - UČIONICA BROJ 2 U STAROM SREZU |
109 | 76,1% | 2,4% | 43,2% | član | |
| 33 | Izvor · MESNA ZAJEDNICA - VELIKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA - VELIKA SALA, IZVOR, LIVAĐE BR.27 |
165 | 84,2% | 2,2% | 58,8% | član | |
| 34 | Provaljenik · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, PROVALJENIK, PROVALJENIČKA BB |
69 | 82,6% | 1,8% | 73,2% | član | |
| 35 | Suračevo · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, SURAČEVO, BELI BREG BR.2 |
252 | 75,4% | 1,6% | 46,0% | član | |
| 36 | Radoševac · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 3, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, RADOŠEVAC, ŠONDINA BARA BR.5 |
92 | 55,4% | 0,0% | 45,1% | član |
|
| 37 | Gornje Krnjino · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, GORNJE KRNJINO, GLAVNI PUT BR.202 |
124 | 66,1% | 0,0% | 65,9% | član | |
| 38 | Donje Krnjino · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, DONJE KRNJINO, GLAVNI PUT BR.211 |
135 | 67,4% | 2,2% | 61,8% | član | |
| 39 | Donji Striževac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, DONJI STRIŽEVAC, GLAVNI PUT BR.94 |
157 | 82,8% | 0,8% | 62,8% | član | |
| 40 | Gornji Striževac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 13, 14, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, GORNJI STRIŽEVAC, MOMČILOVAC BR.2 |
36 | 77,8% | 0,0% | 78,6% | član | |
| 41 | Bratiševac · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BROJ 1, BRATIŠEVAC, ŠKOLSKA BR.49 |
144 | 78,5% | 0,0% | 77,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 155 | 8 | 201 | 2 | 0 | 0 | 8 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 2 | 165 | 10 | 166 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 176 | 10 | 169 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 197 | 13 | 190 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 5 | 186 | 8 | 253 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 183 | 12 | 165 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 235 | 12 | 193 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 95 | 5 | 33 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 78 | 1 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 10 | 38 | 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 64 | 1 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 29 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 62 | 4 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 16 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 14 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 32 | 8 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 37 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 11 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 64 | 3 | 34 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 53 | 5 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 21 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 76 | 5 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 6 | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 81 | 3 | 55 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 28 | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 25 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 74 | 6 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 140 | 4 | 63 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 151 | 5 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 131 | 7 | 90 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 32 | 35 | 2 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 80 | 7 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 41 | 0 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 86 | 6 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 36 | 23 | 0 | 15 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 54 | 2 | 25 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 55 | 7 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 81 | 5 | 42 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 22 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 87 | 7 | 14 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.206 | 193 | 2.293 | 7 | 3 | 11 | 24 | 23 | 17 | 2 | 33 | 0 | 3 | 3 | 5 | 3 | 0 | 7 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 41 od 41
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 41 | 38 | 79 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 40 | 39 | 79 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 39 | 36 | 75 | |
| 5 | SVM | 36 | 36 | 72 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 34 | 35 | 69 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 37 | 31 | 68 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 35 | 30 | 65 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 33 | 32 | 65 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 31 | 27 | 58 | |
| 7 | Ruska stranka | 31 | 26 | 57 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 15 | 6 | 21 | |
| 17 | Albanska koalicija | 11 | 5 | 16 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 9 | 3 | 12 | |
| 8 | Autentična desnica | 2 | 1 | 3 | |
| 9 | Evropska Srbija | 2 | 0 | 2 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 2 | 0 | 2 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 1 | 1 | 2 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 1 | 0 | 1 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 29.9.2026. (1) 29.9.2026. (2) 5.10.2026. 10.10.2026. (1) 10.10.2026. (2) 15.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2) 30.10.2026. (3) 30.10.2026. (4) 5.11.2026.
- Izveštaji: 5.11.2026.
- Rešenja: 10.10.2026. 15.10.2026. 19.10.2026. 30.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
- Ostalo: 9.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 41 biračkih mesta za proveru (7,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 12 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 151. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 75,2% · 6,3 poena više nego na celim izborima27. od 189 opština · ranije 75,1–77,9%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 55,0% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 42 (Predsednički 2022) → 41 · ne koristi se 1Upisanih 8.615 (Predsednički 2022) → 7.846, −8,9%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 41 od 41 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 41 | 7.846 | 5.901 | 75,2% | 1,2% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 41 | 8.365 | 6.516 | 77,9% | 2,5% |
|
6 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 42 | 8.615 | 6.473 | 75,1% | 2,1% |
|
4 |
Biračka mesta kroz izbore42 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.