Zapadnobački upravni okrug · opština
Apatin
Biračkih mesta: 29 · Upisani birači: 23.137 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
66,0%
zemlja 68,9% · slične 66,4% · 126. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 29
0% · zemlja 8,2% · slične 5,6%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 106. od 189
Upisani birači
23.137
2023: 23.926 (−3,3%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 29 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (47,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 15.266 od 23.137 upisanih birača · izlaznost 66,0% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija7.19447,8% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista6.73344,7% zemlja 53,7%
- 5. SVM5243,5% zemlja 0,8%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3302,2% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica860,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)450,3% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka400,3% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija230,2% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo140,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)120,1% zemlja 0,5%
- 15. Ćale, ovo je za tebe120,1% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda120,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka90,1% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka80,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)80,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 5 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 3 (Sonta, Prigrevica, Svilojevo); Studentska lista je prva u jednom (Apatin); SVM je prva u jednom (Kupusina).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Apatin | 17 | 14.613 | 13.991 | 70,1% | Studentska lista 47,7% · tesno | 47,4% |
| Sonta | 5 | 3.194 | 3.562 | 54,3% | Ujedinjena Srbija 52,0% | 52,0% |
| Prigrevica | 4 | 3.121 | 2.953 | 73,2% | Ujedinjena Srbija 54,0% | 54,0% |
| Kupusina | 2 | 1.347 | 1.575 | 51,1% | SVM 43,3% | 26,7% |
| Svilojevo | 1 | 880 | 1.056 | 53,1% | Ujedinjena Srbija 46,3% | 46,3% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 29 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apatin · AGROGLOBE D.O.O. NOVI SAD Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: AGROGLOBE D.O.O. NOVI SAD, APATIN, SOMBORSKA BR. 119 |
697 | 75,0% | 1,0% | 43,8% | član | |
| 2 | Apatin · DOM ZA STARE I PENZIONERE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM ZA STARE I PENZIONERE, APATIN, BEOGRADSKA BR. 1 |
745 | 73,7% | 1,5% | 37,9% | član | |
| 3 | Apatin · VRTIĆ "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 13, 14, 15 · Adresa: VRTIĆ "PČELICA", APATIN, OGNJENA PRICE BR. 67 |
736 | 67,8% | 1,4% | 44,5% | član | |
| 4 | Apatin · CRVENI KRST Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: CRVENI KRST, APATIN, STANKA OPSENICE 75A |
813 | 76,3% | 0,8% | 45,4% | član | |
| 5 | Apatin · RADNIČKI UNIVERZITET Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 14, 15 · Adresa: RADNIČKI UNIVERZITET, APATIN, DIMITRIJA TUCOVIĆA BR. 32 |
718 | 73,1% | 2,7% | 37,6% | član | |
| 6 | Apatin · NARODNA BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: NARODNA BIBLIOTEKA, APATIN, TRG NIKOLE TESLE BR.12 |
652 | 69,5% | 1,3% | 38,0% | član | |
| 7 | Apatin · OPŠTINSKI KULTURNI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OPŠTINSKI KULTURNI CENTAR, APATIN, TRG NIKOLE TESLE BR.12 |
892 | 66,9% | 3,4% | 48,5% | član | |
| 8 | Apatin · MZ "APATIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ "APATIN", APATIN, TRG OSLOBOĐENJA BR. 2 |
778 | 69,4% | 1,5% | 43,8% | član | |
| 9 | Apatin · GIMNAZIJA I STRUČNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA I STRUČNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA", APATIN, BLOK 112 BR. 44 |
965 | 71,6% | 0,6% | 40,3% | član | |
| 10 | Apatin · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 14 · Adresa: OŠ "ŽARKO ZRENJANIN", APATIN, SRPSKIH VLADARA BR. 25 |
729 | 68,0% | 1,2% | 38,0% | član | |
| 11 | Apatin · KUD "DUNAV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUD "DUNAV", APATIN, MARKA OREŠKOVIĆA BR. 444 |
916 | 70,5% | 1,2% | 41,2% | član | |
| 12 | Apatin · TEHNIČKA ŠKOLA - DOM UČENIKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: TEHNIČKA ŠKOLA - DOM UČENIKA, APATIN, PRIGREVAČKA BR. 72 |
877 | 68,9% | 1,7% | 40,4% | član | |
| 13 | Apatin · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VATROGASNI DOM, APATIN, NOVA BR. 148A |
887 | 67,1% | 0,8% | 46,6% | član | |
| 14 | Apatin · DEČJI VRTIĆ "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "PČELICA", APATIN, PETRA DRAPŠINA BR. 72 |
709 | 74,2% | 1,3% | 44,9% | član | |
| 15 | Apatin · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ŽARKO ZRENJANIN", APATIN, ŽARKA ZRENJANINA BR. 21 |
781 | 70,7% | 0,9% | 45,7% | član | |
| 16 | Apatin · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 14, 15 · Adresa: VATROGASNI DOM, APATIN, NOVA BR.148A |
737 | 66,9% | 0,6% | 44,7% | član | |
| 17 | Apatin · DOM KULTURE - ROMSKO NASELJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - ROMSKO NASELJE, APATIN, ZVEZDANSKA BR. 18 |
1.359 | 65,9% | 1,8% | 94,8% | član | |
| 18 | Sonta · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOVAČKI DOM, SONTA, JUGOSLOVENSKA BR. 14 |
671 | 51,3% | 0,6% | 59,8% | član | |
| 19 | Sonta · DEČIJI VRTIĆ "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ "PČELICA", SONTA, VOJVOĐANSKA BR. 63 |
743 | 54,4% | 0,5% | 50,5% | član | |
| 20 | Sonta · OŠ "IVAN GORAN KOVAČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "IVAN GORAN KOVAČIĆ", SONTA, VOJVOĐANSKA BR. 58 |
687 | 53,4% | 2,2% | 46,2% | član | |
| 21 | Sonta · BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIBLIOTEKA, SONTA, VUKA KARADŽIĆA BR. 22 |
669 | 55,3% | 1,1% | 53,8% | član | |
| 22 | Sonta · ŽELEZNIČKA STANICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ŽELEZNIČKA STANICA, SONTA, ŽELEZNIČKA B.B. |
792 | 56,8% | 2,2% | 50,5% | član | |
| 23 | Prigrevica · BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIBLIOTEKA, PRIGREVICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 35 |
686 | 75,8% | 0,8% | 52,9% | član | |
| 24 | Prigrevica · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, PRIGREVICA, VASILJA GAĆEŠE BR. 55 |
739 | 71,4% | 1,7% | 52,0% | član | |
| 25 | Prigrevica · OŠ "MLADOST" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MLADOST", PRIGREVICA, VUKA KARADŽIĆA BR. bA |
724 | 73,2% | 1,1% | 52,9% | član | |
| 26 | Prigrevica · DEČIJI VRTIĆ "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ "PČELICA" "PRIGREVICA, VASILJA GAĆEŠE BR. 54 |
804 | 72,5% | 1,7% | 57,9% | član | |
| 27 | Kupusina · MK "KUPUSINA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14, 15, 16 · Adresa: MK "KUPUSINA", KUPUSINA, APATINSKI PUT BR. 4 |
796 | 50,1% | 0,5% | 26,7% | član | |
| 28 | Kupusina · OŠ "JOŽEF ATILA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14, 15 · Adresa: OŠ "JOŽEF ATILA",KUPUSINA, ADI ENDREA BR. 4 |
779 | 52,1% | 1,5% | 26,8% | član | |
| 29 | Svilojevo · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · Adresa: MESNA KANCELARIJA SVILOJEVO,SVILOJEVO, ŽELEZNIČKA BR. 21 |
1.056 | 53,1% | 1,1% | 46,3% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 227 | 10 | 266 | 3 | 1 | 1 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 205 | 12 | 306 | 2 | 4 | 0 | 1 | 5 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 219 | 14 | 252 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 279 | 10 | 318 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 192 | 19 | 290 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 170 | 9 | 251 | 1 | 7 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 280 | 16 | 265 | 1 | 6 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 233 | 7 | 281 | 0 | 6 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 277 | 22 | 372 | 0 | 5 | 0 | 1 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 186 | 19 | 262 | 2 | 7 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 11 | 263 | 16 | 334 | 0 | 7 | 0 | 3 | 6 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 240 | 18 | 320 | 2 | 1 | 0 | 2 | 7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 275 | 12 | 296 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 233 | 10 | 255 | 0 | 2 | 0 | 4 | 6 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 250 | 16 | 265 | 0 | 3 | 0 | 2 | 3 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 16 | 219 | 12 | 244 | 0 | 3 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 17 | 832 | 8 | 29 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 18 | 204 | 7 | 125 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 203 | 8 | 188 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 166 | 4 | 185 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 197 | 7 | 156 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 222 | 6 | 197 | 0 | 3 | 0 | 1 | 5 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 273 | 16 | 218 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 24 | 270 | 11 | 224 | 0 | 1 | 0 | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 25 | 277 | 8 | 234 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 26 | 332 | 10 | 213 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 27 | 106 | 7 | 103 | 1 | 176 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 107 | 6 | 113 | 0 | 169 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 29 | 257 | 10 | 171 | 0 | 110 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Ukupno | 7.194 | 330 | 6.733 | 12 | 524 | 3 | 40 | 86 | 23 | 9 | 45 | 8 | 3 | 14 | 12 | 8 | 2 | 12 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 29 od 29
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 29 | 29 | 58 | |
| 3 | Studentska lista | 29 | 29 | 58 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 29 | 28 | 57 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 29 | 27 | 56 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 28 | 26 | 54 | |
| 7 | Ruska stranka | 26 | 22 | 48 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 24 | 23 | 47 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 23 | 22 | 45 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 23 | 17 | 40 | |
| 9 | Evropska Srbija | 6 | 0 | 6 | |
| 5 | SVM | 3 | 3 | 6 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 5 | 0 | 5 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 20.9.2026. 22.9.2026. 28.9.2026. 1.10.2026. 3.10.2026. 10.10.2026. 14.10.2026. 17.10.2026. 22.10.2026. 26.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 17.10.2026.
- Odluke: 14.10.2026. 22.10.2026.
- Obaveštenja: 20.10.2026. 21.10.2026. 25.10.2026. 26.10.2026. 4.11.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 29 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 2 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 106. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 4 izbora
- Izlaznost
- 66,0% · 2,9 poena manje nego na celim izborima126. od 189 opština · ranije 57,3–57,9%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 47,8% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 29 (Predsednički 2022) → 29 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 24.720 (Predsednički 2022) → 23.137, −6,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 11 od 29 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 29 | 23.137 | 15.266 | 66,0% | 1,3% |
|
0 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 29 | 24.020 | 13.857 | 57,7% | 3,5% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 29 | 23.926 | 13.859 | 57,9% | 3,4% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 29 | 24.720 | 14.164 | 57,3% | 3,2% |
|
2 |
Biračka mesta kroz izbore30 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | AGROGLOBE D.O.O. NOVI SAD | 4 | 0 |
| 2 | DOM ZA STARE I PENZIONERE | 1 | 0 |
| 3 | VRTIĆ "PČELICA" | 4 | 0 |
| 4 | CRVENI KRST | 4 | 0 |
| 5 | RADNIČKI UNIVERZITET | 4 | 0 |
| 6 | NARODNA BIBLIOTEKA | 4 | 0 |
| 7 | OPŠTINSKI KULTURNI CENTAR | 4 | 0 |
| 8 | MZ "APATIN" | 4 | 0 |
| 9 | GIMNAZIJA I STRUČNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA" | 4 | 0 |
| 10 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 11 | KUD "DUNAV" | 4 | 0 |
| 12 | TEHNIČKA ŠKOLA - DOM UČENIKA | 4 | 1 |
| 13 | VATROGASNI DOM | 4 | 0 |
| 14 | DEČJI VRTIĆ "PČELICA" | 4 | 0 |
| 15 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 16 | VATROGASNI DOM | 4 | 0 |
| 17 | DOM KULTURE - ROMSKO NASELJE | 4 | 0 |
| 18 | LOVAČKI DOM | 4 | 0 |
| 19 | DEČIJI VRTIĆ "PČELICA" | 4 | 0 |
| 20 | OŠ "IVAN GORAN KOVAČIĆ" | 4 | 0 |
| 21 | BIBLIOTEKA | 4 | 0 |
| 22 | ŽELEZNIČKA STANICA | 4 | 0 |
| 23 | BIBLIOTEKA | 4 | 0 |
| 24 | MESNA KANCELARIJA | 4 | 0 |
| 25 | OŠ "MLADOST" | 4 | 0 |
| 26 | DEČIJI VRTIĆ "PČELICA" | 4 | 0 |
| 27 | MK "KUPUSINA" | 4 | 1 |
| 28 | OŠ "JOŽEF ATILA" | 4 | 0 |
| 29 | MESNA KANCELARIJA | 4 | 0 |
| 2 | POSLOVNI PROSTOR Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |