Izborni podaci

Grad Novi Sad · biračko mesto · Kroz sve izbore

BM 71 · OŠ "SVETI SAVA"

Adresa: OŠ SVETI SAVA , RUMENKA, JOVANA JOVANOVIĆA ZMAJA BR. 24

Izbora na ovom mestu u arhivi: 4 · upisanih birača na poslednjim: 1.859

Grad Novi Sad na ovim izborima: sva mesta → ·

Parlamentarni 2026

25.10.2026. · poslednji izbori na ovom mestu1 upozorenje
3. Studentska lista 719 54,4% u opštini 63,7% · u zemlji 53,7%
1. Ujedinjena Srbija 493 37,3% u opštini 32,0% · u zemlji 39,5%
5. SVM 50 3,8% u opštini 0,4% · u zemlji 0,8%
8. Autentična desnica 26 2,0% u opštini 1,1% · u zemlji 0,9%
2. Faktor stabilnosti 18 1,4% u opštini 1,5% · u zemlji 2,2%

Ostalih 13: 16 glasova

Izlaznost

71,7%

u opštini 73,5% · 173. od 221 u opštini

Nevažeći listići

0,8%

10 · u opštini 0,9%

Upisani birači

1.859

2023: 1.462 · 2023: 1.458

Upozorenje · Nagli rast upisanih

Upisanih 1.458 → 1.859 (+28%); medijana promene u opštini −3%

Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.

Biračko mesto
BM 71 · OŠ "SVETI SAVA"
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 10 · Adresa: OŠ SVETI SAVA , RUMENKA, JOVANA JOVANOVIĆA ZMAJA BR. 24

bez kontrolora: 4, 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav prošireni sastav izmena proširenog

Ukratko

Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa opštinom

Upozorenja
Na 1 od 4 izbora: Parlamentarni 2026 (nagli rast upisanih)Nevažeći 0,8% (opština 0,9%) · 145. od 221 u opštini · veći nego u opštini na 2 od 4 izbora
Izlaznost
71,7% · 1,8 poena manje nego u opštini173. od 221 u opštini · ranije 59,8–66,8%
Najviše glasova
Studentska lista 54,4% (opština 63,7%)Na svim izborima prvi i u opštini
Mesto
Isti broj i naziv na svim izborimaUpisanih 1.479 (Predsednički 2022) → 1.859, +25,7%
Zapisnici
O posmatračima za 3 od 4 izbora · bez: Pokrajinski 2023

Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.

Raniji izbori na ovom mestu

svaki se otvara u istom obliku kao gore
Pokrajinski 202317.12.2023. izlaznost 59,8% · ALEKSANDAR VUČIĆ – Vojvodina ne sme da stane 52,1% · nevažeći 3,7% bez upozorenja
1. ALEKSANDAR VUČIĆ – Vojvodina ne sme da stane 439 52,1% u opštini 39,7% · na celim izborima 48,8%
7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MARINIKA TEPIĆ – MIHAILO… 149 17,7% u opštini 34,3% · na celim izborima 22,5%
5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA za SRBIJU – NADA za… 80 9,5% u opštini 7,6% · na celim izborima 5,3%
6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – Elnökünkért… 52 6,2% u opštini 1,4% · na celim izborima 6,7%
2. IVICA DAČIĆ - PREMIJER SRBIJE 25 3,0% u opštini 4,6% · na celim izborima 5,2%
3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ - SRPSKA RADIKALNA STRANKA 20 2,4% u opštini 2,4% · na celim izborima 2,2%
11. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI - BOŠKO OBRADOVIĆ… 19 2,3% u opštini 2,4% · na celim izborima 2,4%
12. Saša Radulović 18 2,1% u opštini 2,0% · na celim izborima 1,5%
13. VOJVOĐANI – Liga socijaldemokrata Vojvodine… 17 2,0% u opštini 2,6% · na celim izborima 2,6%
4. Ruska stranka - Srbi i Rusi braća zauvek! 13 1,5% u opštini 1,0% · na celim izborima 1,0%
10. NARODNA STRANKA - SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI… 9 1,1% u opštini 1,5% · na celim izborima 0,9%

Ostalih 2: 2 glasova

Izlaznost

59,8%

u opštini 58,8% · 101. od 212 u opštini

Nevažeći listići

3,7%

32 · u opštini 2,6%

Upisani birači

1.462

2023: 1.458 · 2022: 1.479

Biračko mesto
BM 71 · OŠ "SVETI SAVA"
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 3, 5, 6, 7, 9

bez kontrolora: 2, 4, 8, 10, 11, 12, 13

Dokumenti
Parlamentarni 202317.12.2023. izlaznost 60,1% · ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 50,8% · nevažeći 4,2% bez upozorenja
1. ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 426 50,8% u opštini 40,1% · u zemlji 48,1%
7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ… 150 17,9% u opštini 34,8% · u zemlji 24,3%
5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA… 68 8,1% u opštini 6,4% · u zemlji 5,2%
14. MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ 52 6,2% u opštini 5,6% · u zemlji 4,8%
6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT… 50 6,0% u opštini 1,2% · u zemlji 1,7%
2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE 21 2,5% u opštini 4,1% · u zemlji 6,7%
12. SAŠA RADULOVIĆ 19 2,3% u opštini 1,7% · u zemlji 1,2%
3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ - SRPSKA RADIKALNA STRANKA 17 2,0% u opštini 1,8% · u zemlji 1,5%
4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI - BOŠKO OBRADOVIĆ… 17 2,0% u opštini 2,0% · u zemlji 2,8%

Ostalih 9: 19 glasova

Izlaznost

60,1%

u opštini 59,8% · 115. od 212 u opštini

Nevažeći listići

4,2%

37 · u opštini 2,4%

Upisani birači

1.458

2022: 1.479

Biračko mesto
BM 71 · OŠ "SVETI SAVA"
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 3, 5, 6, 7, 17

bez kontrolora: 2, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18

Dokumenti
Predsednički 20223.4.2022. izlaznost 66,8% · Aleksandar Vučić 61,8% · nevažeći 2,1% bez upozorenja
6. Aleksandar Vučić 597 61,8% u opštini 50,8% · u zemlji 60,0%
7. Dr Miloš Jovanović 125 12,9% u opštini 7,2% · u zemlji 6,1%
4. Zdravko Ponoš 123 12,7% u opštini 27,7% · u zemlji 18,8%
5. Milica Đurđević Stamenkovski 41 4,2% u opštini 3,1% · u zemlji 4,3%
8. Boško Obradović 30 3,1% u opštini 3,2% · u zemlji 4,5%
2. Biljana Stojković 25 2,6% u opštini 4,8% · u zemlji 3,3%
3. Branka Stamenković 20 2,1% u opštini 2,7% · u zemlji 2,1%

Ostalih 1: 5 glasova

Izlaznost

66,8%

u opštini 62,8% · 43. od 207 u opštini

Nevažeći listići

2,1%

21 · u opštini 2,2%

Upisani birači

1.479

Biračko mesto
BM 71
Dokumenti

Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti. Isti podaci kao JSON