Izborni podaci

Sjenica · biračko mesto · Kroz sve izbore

BM 61 · OŠ "12 DECEMBAR"

Adresa: Osnovna škola "12. decembar", Sjenica, Ćamila Sijarića br. 5 (Nova 66)

Izbora na ovom mestu u arhivi: 3 · upisanih birača na poslednjim: 840

Sjenica na ovim izborima: sva mesta → ·

Parlamentarni 2026

25.10.2026. · poslednji izbori na ovom mestu
6. SPP 92 26,9% u opštini 17,0% · u zemlji 0,3%
1. Ujedinjena Srbija 78 22,8% u opštini 26,1% · u zemlji 39,5%
3. Studentska lista 71 20,8% u opštini 25,4% · u zemlji 53,7%
10. SDA Sandžaka 60 17,5% u opštini 14,6% · u zemlji 0,3%
2. Faktor stabilnosti 20 5,8% u opštini 6,0% · u zemlji 2,2%
4. Ljudski 14 4,1% u opštini 8,0% · u zemlji 0,5%
9. Evropska Srbija 4 1,2% u opštini 0,2% · u zemlji 0,3%

Ostalih 11: 3 glasova

Izlaznost

41,5%

u opštini 45,1% · 41. od 68 u opštini

Nevažeći listići

2,0%

7 · u opštini 2,2%

Upisani birači

840

2023: 763 · 2022: 758

Biračko mesto
BM 61 · OŠ "12 DECEMBAR"
Kontrolori

Kontrolori: liste 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 13, 15, 16, 17 · Adresa: Osnovna škola "12. decembar", Sjenica, Ćamila Sijarića br. 5 (Nova 66)

bez kontrolora: 1, 7, 9, 11, 14, 18

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav izmena stalnog prošireni sastav

Ukratko

Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa opštinom

Upozorenja
Na 1 od 3 izbora: Parlamentarni 2023 (mnogo nevažećih listića)Nevažeći 2,0% (opština 2,2%) · 24. od 68 u opštini · veći nego u opštini na 2 od 3 izbora
Izlaznost
41,5% · 3,5 poena manje nego u opštini41. od 68 u opštini · ranije 37,4–40,5%
Najviše glasova
SPP 26,9% (opština 17,0%)Na 2 od 3 izbora prvi i u opštini
Mesto
Isti broj i naziv na svim izborimaUpisanih 758 (Predsednički 2022) → 840, +10,8%
Zapisnici
O posmatračima ni za jedne od 3 izbora

Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.

Raniji izbori na ovom mestu

svaki se otvara u istom obliku kao gore
Parlamentarni 202317.12.2023. izlaznost 37,4% · USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 34,7% · nevažeći 11,9% 1 upozorenje
8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 87 34,7% u opštini 29,2% · u zemlji 0,8%
9. SDA SANDŽAKA - DR SULEJMAN UGLJANIN SDA SANDŽAKA… 87 34,7% u opštini 23,6% · u zemlji 0,6%
1. ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 46 18,3% u opštini 26,9% · u zemlji 48,1%
2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE 14 5,6% u opštini 8,0% · u zemlji 6,7%
10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA… 12 4,8% u opštini 5,7% · u zemlji 0,2%

Ostalih 13: 5 glasova

Izlaznost

37,4%

u opštini 43,6% · 49. od 68 u opštini

Nevažeći listići

11,9%

34 · u opštini 4,2%

Upisani birači

763

2022: 758

Upozorenje · Mnogo nevažećih listića

Nevažećih: 34 (11,9%)

Šta proveriti: Mnogo nevažećih listića. Pročitaj primedbe u zapisniku i da li je odbor objasnio zašto.

Biračko mesto
BM 61 · OŠ "12 DECEMBAR" · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA «12.DECEMBAR« SJENICA
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 13, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA «12.DECEMBAR« SJENICA

bez kontrolora: 6, 11, 12, 14, 15

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav prošireni sastav izmena proširenog
Predsednički 20223.4.2022. izlaznost 40,5% · Aleksandar Vučić 77,2% · nevažeći 7,2% bez upozorenja
6. Aleksandar Vučić 220 77,2% u opštini 78,0% · u zemlji 60,0%
4. Zdravko Ponoš 55 19,3% u opštini 13,2% · u zemlji 18,8%
1. Miša Vacić 3 1,1% u opštini 1,1% · u zemlji 0,9%
2. Biljana Stojković 3 1,1% u opštini 1,6% · u zemlji 3,3%

Ostalih 4: 4 glasova

Izlaznost

40,5%

u opštini 47,7% · 54. od 68 u opštini

Nevažeći listići

7,2%

22 · u opštini 4,8%

Upisani birači

758

Biračko mesto
BM 61
Dokumenti

Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti. Isti podaci kao JSON