Izborni podaci

Sjenica · biračko mesto · Kroz sve izbore

BM 26 · OSNOVNA ŠKOLA

Adresa: Osnovna škola, Ursule

Izbora na ovom mestu u arhivi: 3 · upisanih birača na poslednjim: 188

Sjenica na ovim izborima: sva mesta → ·

Parlamentarni 2026

25.10.2026. · poslednji izbori na ovom mestu1 upozorenje
6. SPP 24 23,5% u opštini 17,0% · u zemlji 0,3%
1. Ujedinjena Srbija 21 20,6% u opštini 26,1% · u zemlji 39,5%
10. SDA Sandžaka 18 17,6% u opštini 14,6% · u zemlji 0,3%
4. Ljudski 16 15,7% u opštini 8,0% · u zemlji 0,5%
2. Faktor stabilnosti 13 12,7% u opštini 6,0% · u zemlji 2,2%
3. Studentska lista 7 6,9% u opštini 25,4% · u zemlji 53,7%
13. Biram pravdu 3 2,9% u opštini 1,8% · u zemlji 0,0%

Ostalih 11: bez glasova

Izlaznost

56,9%

u opštini 45,1% · 18. od 68 u opštini

Nevažeći listići

4,7%

5 · u opštini 2,2%

Upisani birači

188

2023: 135 · 2022: 138

Upozorenje · Nagli rast upisanih

Upisanih 135 → 188 (+39%); medijana promene u opštini −0%

Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.

Biračko mesto
BM 26 · OSNOVNA ŠKOLA
Kontrolori

Kontrolori: liste 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 13, 16, 17 · Adresa: Osnovna škola, Ursule

bez kontrolora: 1, 7, 9, 12, 14, 15, 18

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav prošireni sastav izmena proširenog

Ukratko

Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa opštinom

Upozorenja
Na 1 od 3 izbora: Parlamentarni 2026 (nagli rast upisanih)Nevažeći 4,7% (opština 2,2%) · 2. od 68 u opštini · veći nego u opštini na 2 od 3 izbora
Izlaznost
56,9% · 11,8 poena više nego u opštini18. od 68 u opštini · ranije 52,6–59,4%
Najviše glasova
SPP 23,5% (opština 17,0%)Na 2 od 3 izbora prvi i u opštini
Mesto
Isti broj i naziv na svim izborimaUpisanih 138 (Predsednički 2022) → 188, +36,2%
Zapisnici
O posmatračima ni za jedne od 3 izbora

Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.

Raniji izbori na ovom mestu

svaki se otvara u istom obliku kao gore
Parlamentarni 202317.12.2023. izlaznost 52,6% · USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 49,3% · nevažeći 0,0% bez upozorenja
8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 35 49,3% u opštini 29,2% · u zemlji 0,8%
9. SDA SANDŽAKA - DR SULEJMAN UGLJANIN SDA SANDŽAKA… 17 23,9% u opštini 23,6% · u zemlji 0,6%
1. ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 10 14,1% u opštini 26,9% · u zemlji 48,1%
10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA… 4 5,6% u opštini 5,7% · u zemlji 0,2%
17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE 3 4,2% u opštini 0,3% · u zemlji 0,2%
2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE 2 2,8% u opštini 8,0% · u zemlji 6,7%

Ostalih 12: bez glasova

Izlaznost

52,6%

u opštini 43,6% · 22. od 68 u opštini

Nevažeći listići

0,0%

0 · u opštini 4,2%

Upisani birači

135

2022: 138

Biračko mesto
BM 26 · OSNOVNA ŠKOLA · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA URSULE
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 13, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA URSULE

bez kontrolora: 4, 6, 11, 12, 14, 15

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav izmena stalnog prošireni sastav
Predsednički 20223.4.2022. izlaznost 59,4% · Aleksandar Vučić 82,2% · nevažeći 11,0% bez upozorenja
6. Aleksandar Vučić 60 82,2% u opštini 78,0% · u zemlji 60,0%
8. Boško Obradović 5 6,8% u opštini 1,4% · u zemlji 4,5%
4. Zdravko Ponoš 4 5,5% u opštini 13,2% · u zemlji 18,8%
2. Biljana Stojković 2 2,7% u opštini 1,6% · u zemlji 3,3%
1. Miša Vacić 1 1,4% u opštini 1,1% · u zemlji 0,9%
5. Milica Đurđević Stamenkovski 1 1,4% u opštini 1,7% · u zemlji 4,3%

Ostalih 2: bez glasova

Izlaznost

59,4%

u opštini 47,7% · 20. od 68 u opštini

Nevažeći listići

11,0%

9 · u opštini 4,8%

Upisani birači

138

Biračko mesto
BM 26
Dokumenti

Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti. Isti podaci kao JSON