Izborni podaci

Sjenica · biračko mesto · Kroz sve izbore

BM 18 · OSNOVNA ŠKOLA

Adresa: Osnovna škola, Kamešnica

Izbora na ovom mestu u arhivi: 3 · upisanih birača na poslednjim: 406

Sjenica na ovim izborima: sva mesta → ·

Parlamentarni 2026

25.10.2026. · poslednji izbori na ovom mestu
6. SPP 73 54,1% u opštini 17,0% · u zemlji 0,3%
10. SDA Sandžaka 27 20,0% u opštini 14,6% · u zemlji 0,3%
3. Studentska lista 14 10,4% u opštini 25,4% · u zemlji 53,7%
4. Ljudski 14 10,4% u opštini 8,0% · u zemlji 0,5%
1. Ujedinjena Srbija 6 4,4% u opštini 26,1% · u zemlji 39,5%

Ostalih 13: 1 glasova

Izlaznost

34,2%

u opštini 45,1% · 56. od 68 u opštini

Nevažeći listići

2,9%

4 · u opštini 2,2%

Upisani birači

406

2023: 393 · 2022: 361

Biračko mesto
BM 18 · OSNOVNA ŠKOLA
Kontrolori

Kontrolori: liste 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 16, 17 · Adresa: Osnovna škola, Kamešnica

bez kontrolora: 1, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 18

Dokumenti

Ukratko

Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa opštinom

Upozorenja
Bez upozorenja ni na jednim od 3 izboraNevažeći 2,9% (opština 2,2%) · 14. od 68 u opštini · veći nego u opštini na 2 od 3 izbora
Izlaznost
34,2% · 10,9 poena manje nego u opštini56. od 68 u opštini · ranije 37,9–44,6%
Najviše glasova
SPP 54,1% (opština 17,0%)Na 2 od 3 izbora prvi i u opštini
Mesto
Isti broj i naziv na svim izborimaUpisanih 361 (Predsednički 2022) → 406, +12,5%
Zapisnici
O posmatračima ni za jedne od 3 izbora

Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.

Raniji izbori na ovom mestu

svaki se otvara u istom obliku kao gore
Parlamentarni 202317.12.2023. izlaznost 37,9% · USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 68,3% · nevažeći 4,7% bez upozorenja
8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA… 97 68,3% u opštini 29,2% · u zemlji 0,8%
9. SDA SANDŽAKA - DR SULEJMAN UGLJANIN SDA SANDŽAKA… 33 23,2% u opštini 23,6% · u zemlji 0,6%
1. ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 12 8,5% u opštini 26,9% · u zemlji 48,1%

Ostalih 15: bez glasova

Izlaznost

37,9%

u opštini 43,6% · 46. od 68 u opštini

Nevažeći listići

4,7%

7 · u opštini 4,2%

Upisani birači

393

2022: 361

Biračko mesto
BM 18 · OSNOVNA ŠKOLA · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KAMEŠNICA
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 13, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KAMEŠNICA

bez kontrolora: 4, 6, 11, 12, 14, 15

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav prošireni sastav izmena proširenog
Predsednički 20223.4.2022. izlaznost 44,6% · Aleksandar Vučić 81,4% · nevažeći 0,0% bez upozorenja
6. Aleksandar Vučić 131 81,4% u opštini 78,0% · u zemlji 60,0%
4. Zdravko Ponoš 25 15,5% u opštini 13,2% · u zemlji 18,8%
5. Milica Đurđević Stamenkovski 4 2,5% u opštini 1,7% · u zemlji 4,3%

Ostalih 5: 1 glasova

Izlaznost

44,6%

u opštini 47,7% · 40. od 68 u opštini

Nevažeći listići

0,0%

0 · u opštini 4,8%

Upisani birači

361

Biračko mesto
BM 18
Dokumenti

Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti. Isti podaci kao JSON