Јужнобачки управни округ · општина
Врбас
Бирачких места: 36 · Уписани бирачи: 33.033 · гласала на 4 избора у архиви · фид · Исти подаци као JSON
Време у РИК-овој датотеци: 5.11.2026. 12:45 · Преузето: 6.11.2026. 04:26
Како се општина пореди
са целом земљом и са 17 општина сличне величине, градскихИзлазност
76,9%
земља 68,9% · сличне 65,7% · 18. од 189
Места са упозорењем
2 од 36
6% · земља 8,2% · сличне 5,2%
Неважећи листићи
1,3%
земља 1,3% · сличне 1,5% · 114. од 189
Уписани бирачи
33.033
2023: 33.559 (−1,6%) · земља −1,6%
Слабе тачке
по реду важности за координатора; свака је једно правило, исто за сваку листу и општинуУпозорења на више избора
0места
Исто место са бар једним упозорењем на бар два избора у архиви.
Та места у „Местима за праћење“ →Једногласност уз високу излазност
0места
Једна листа има бар 80% важећих гласова уз излазност од бар 90% (правило „скоро једногласно“).
Та места у „За проверу“ →Без контролора моје листе
0од 36 места са прочитаним решењем
У решењу о проширеном саставу одбора листа 3 нема ни члана ни заменика.
Списак за терен (CSV) →Нагли раст уписаних
0места
Уписаних 15% више него на претходним изборима истог места, преко раста у остатку општине; преко 40% је вероватно ново подручје и не пореди се.
Та места у „За проверу“ →Излазност далеко од околине
0места
Бар 20 поена изнад или испод осталих бирачких места у истом насељу.
Та места у „За проверу“ →Нема примедби, а бројке одскачу
0места
Места са упозорењем о папирима или бројкама на којима ниједна листа није уложила примедбу уз записник: тамо није било никога да пита.
- На сваком месту са таквим упозорењем постоји примедба.
Моја листа по местима
колико је листа освојила на сваком месту, од најјачег ка најслабијем; црта је њен просек у општини (54,2%)изнад просека општинеисподпросек општинебез контролора моје листе
Резултат у општини
Гласало је 25.409 од 33.033 уписаних бирача · излазност 76,9% · неважећих листића 1,3%
Гласови и удео у важећим гласовима у општини, од највише ка најмање; поред је удео у целој земљи.
- 3. Studentska lista13.58454,2% земља 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija10.24440,9% земља 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)7272,9% земља 2,2%
Остале листе са мање од 1%: 15
- 8. Autentična desnica1760,7% земља 0,9%
- 5. SVM850,3% земља 0,8%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)610,2% земља 0,5%
- 7. Ruska stranka530,2% земља 0,1%
- 9. Evropska Srbija320,1% земља 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo170,1% земља 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)160,1% земља 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda140,1% земља 0,1%
- 10. SDA Sandžaka130,1% земља 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe120,0% земља 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,0% земља 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka90,0% земља 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)60,0% земља 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)50,0% земља 0,0%
- 17. Albanska koalicija30,0% земља 0,6%
Како је гласало свако насеље
насеља по попису 2022; мања насеља без свог бирачког места гласају у суседном и рачунају се тамоОд 6 насеља, Studentska lista је прва у 4 (Врбас, Куцура, Змајево, Бачко Добро Поље); Ujedinjena Srbija је прва у 2 (Савино Село, Равно Село).
| Насеље | Места | Становника 2022 | Уписани бирачи | Излазност | Прва листа | Моја листа |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Врбас | 19 | 20.892 | 19.240 | 77,1% | Studentska lista 59,0% | 59,0% |
| Куцура | 4 | 3.952 | 3.398 | 73,5% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Змајево | 4 | 3.456 | 2.962 | 76,5% | Studentska lista 50,7% · тесно | 50,7% |
| Бачко Добро Поље | 3 | 2.992 | 2.674 | 81,2% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Савино Село | 3 | 2.562 | 2.390 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 52,3% | 44,0% |
| Равно Село | 3 | 2.701 | 2.369 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 46,7% | 39,1% |
Бирачка места
Бирачких места: 36 · за проверу: 2 · Колоне „моја листа“ и „контролор“ прате избор на врху стране.
| БМ | Насеље · место | Уписани бирачи | Излазност | Неважећи листићи | Моја листа | Контролор | Упозорења |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Врбас · СУР "КОД МОСТА" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: СУР "КОД МОСТА", ВРБАС, УГАО ПЕТРА ДРАПШИНА И ЊЕГОШЕВЕ |
1.069 | 79,9% | 0,9% | 57,0% | члан | |
| 2 | Врбас · НОВА АМБУЛАНТА "СТАРИ ВРБАС" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 15 · Адреса: НОВА АМБУЛАНТА "СТАРИ ВРБАС", ВРБАС, ПЕТРА ДРАПШИНА БР. 28 |
994 | 76,8% | 0,7% | 54,4% | члан | |
| 3 | Врбас · ПУ "БОШКО БУХА" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ПУ "БОШКО БУХА", ВРБАС, БОШКА БУХЕ БР. 1 |
1.005 | 73,8% | 1,3% | 57,1% | члан | |
| 4 | Врбас · ЦРВЕНИ КРСТ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13 · Адреса: ЦРВЕНИ КРСТ, ВРБАС, МАРШАЛА ТИТА БР. 141 |
996 | 78,1% | 1,4% | 55,8% | члан | |
| 5 | Врбас · ЗГРАДА ПРВЕ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ЗГРАДА ПРВЕ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, ВРБАС, СВЕТОЗАРА МАРКОВИЋА БР. 29 |
963 | 79,6% | 2,1% | 57,8% | члан | |
| 6 | Врбас · ССШ "4. ЈУЛИ" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 · Адреса: CCUI "4. ЈУЛИ", ВРБАС, СВЕТОЗАРА МАРКОВИЋА БР. 53 |
1.130 | 77,3% | 2,5% | 54,8% | члан |
|
| 7 | Врбас · ОШ "СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ", ВРБАС, СВЕТОЗАРА МАРКОВИЋА БР. 55 |
1.026 | 76,9% | 1,1% | 59,4% | члан | |
| 8 | Врбас · УДРУЖЕЊЕ ВОЗАЧА Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 16 · Адреса: УДРУЖЕЊЕ ВОЗАЧА, ВРБАС, МАРШАЛА ТИТА БР. 120 |
1.122 | 77,3% | 0,9% | 62,2% | члан | |
| 9 | Врбас · САЛА СУБНОР-А Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 14, 15, 16 · Адреса: САЛА СУБНОР-А, ВРБАС, САВЕ КОВАЧЕВИЋА БР. 94 |
1.141 | 76,8% | 1,5% | 62,7% | члан | |
| 10 | Врбас · ОШ "ПЕТАР ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14 · Адреса: ОШ "ПЕТАР ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ", ВРБАС, ПАЛИХ БОРАЦА БР. 34 |
1.070 | 80,0% | 0,9% | 61,5% | члан | |
| 11 | Врбас · ЈКП "СТАНДАРД" - ХОЛ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 14 · Адреса: ХОЛ ЈКП "СТАНДАРД", ВРБАС, САВЕ КОВАЧЕВИЋА БР. 87 |
847 | 80,3% | 1,2% | 67,4% | члан | |
| 12 | Врбас · ГИМНАЗИЈА "ЖАРКО ЗРЕЊАНИН" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ГИМНАЗИЈА "ЖАРКО ЗРЕЊАНИН", ВРБАС, ПАЛИХ БОРАЦА БР. 9 |
856 | 78,2% | 1,8% | 63,9% | члан | |
| 13 | Врбас · ОШ "БРАТСТВО ЈЕДИНСТВО" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАТСТВО ЈЕДИНСТВО", ВРБАС, ПАЛИХ БОРАЦА БР. 2 |
1.026 | 76,9% | 0,8% | 65,1% | члан | |
| 14 | Врбас · ЗГРАДА ТРЕЋЕ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ЗГРАДА ТРЕЋЕ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, ВРБАС, МАРШАЛА ТИТА БР. 8 |
954 | 74,7% | 1,5% | 58,5% | члан | |
| 15 | Врбас · ОШ "20. ОКТОБАР" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ОШ "20. ОКТОБАР", ВРБАС, ПЕТЕ ПРОЛЕТЕРСКЕ БР. 1 |
1.138 | 75,0% | 0,9% | 61,2% | члан | |
| 16 | Врбас · ОШ "20. ОКТОБАР" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "20. ОКТОБАР", ВРБАС, ПЕТЕ ПРОЛЕТЕРСКЕ БР. 1 |
941 | 77,5% | 0,5% | 57,0% | члан | |
| 17 | Врбас · ЗГРАДА ЗА СПОРТ И ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ (СТАДИОН "ШЛАЈЗ") Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 |
865 | 73,3% | 1,3% | 55,9% | члан | |
| 18 | Врбас · ПУ "БОШКО БУХА" Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14 · Адреса: ny "БОШКО БУХА", ВРБАС, ВИНОГРАДСКА БР. 10A |
1.194 | 75,8% | 1,1% | 50,8% | члан | |
| 19 | Врбас · ПУ "БОШКО БУХА" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13 · Адреса: ПУ "БОШКО БУХА", ВРБАС, ВИНОГРАДСКА БР. 10А |
903 | 77,5% | 1,0% | 59,6% | члан | |
| 20 | Бачко Добро Поље · ПУ "БОШКО БУХА" Контролори: листе 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ПУ "БОШКО БУХА", БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ, МАРШАЛА ТИТА ББ |
817 | 80,0% | 0,6% | 48,6% | члан | |
| 21 | Бачко Добро Поље · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ОШ "ВУК КАРАЏИЋ", БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ, МАРШАЛА ТИТА БР. 79 |
920 | 81,0% | 1,6% | 54,8% | члан | |
| 22 | Бачко Добро Поље · ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ, МАРШАЛА ТИТА БР. 120 |
937 | 82,4% | 0,8% | 48,0% | члан | |
| 23 | Змајево · ЗГРАДА БИБЛИОТЕКЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ЗГРАДА БИБЛИОТЕКЕ, ЗМАЈЕВО, ИВЕ ЛОЛЕ РИБАРА БР. 16 |
720 | 74,0% | 2,3% | 50,5% | члан |
|
| 24 | Змајево · КЛУБ ПЕНЗИОНЕРА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: КЛУБ ПЕНЗИОНЕРА, ЗМАЈЕВО, ИВЕ ЛОЛЕ РИБАРА БР. 16 |
768 | 75,1% | 1,6% | 47,4% | члан | |
| 25 | Змајево · ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 · Адреса: ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, ЗМАЈЕВО, ИВАНА МИЛУТИНОВИЋА БР. 59 |
745 | 79,6% | 0,8% | 53,6% | члан | |
| 26 | Змајево · ОШ "ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ", ЗМАЈЕВО, ИВАНА МИЛУТИНОВИЋА БР. 64 |
729 | 77,1% | 1,8% | 51,1% | члан | |
| 27 | Куцура · ОСНОВНА ШКОЛА - ДЕСНИ ХОЛ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ДЕСНИ ХОЛ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, КУЦУРА, ОСЛОБОЂЕЊА БР. 6 |
834 | 73,9% | 1,6% | 42,9% | члан | |
| 28 | Куцура · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА - МАЛА САЛА Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: МАЛА САЛА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, КУЦУРА, МАРШАЛА ТИТА БР. 77 |
865 | 70,3% | 0,5% | 62,8% | члан | |
| 29 | Куцура · ОСНОВНА ШКОЛА - ЛЕВИ ХОЛ Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ЛЕВИ ХОЛ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, КУЦУРА, ОСЛОБОЂЕЊА БР. 6 |
800 | 79,8% | 1,9% | 53,0% | члан | |
| 30 | Куцура · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА - ВЕЛИКА САЛА Контролори: листе 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Адреса: ВЕЛИКА САЛА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, КУЦУРА, МАРШАЛА ТИТА БР. 77 |
899 | 70,5% | 2,1% | 43,5% | члан | |
| 31 | Савино Село · ОМЛАДИНСКИ ДОМ Контролори: листе 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОМЛАДИНСКИ ДОМ, САВИНО СЕЛО, МАРШАЛА ТИТА БР. 34 |
814 | 73,5% | 0,8% | 42,4% | члан | |
| 32 | Савино Село · ОСНОВНА ШКОЛА - ХОЛ Контролори: листе 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ХОЛ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, САВИНО СЕЛО, МАРШАЛА ТИТА БР. 55 |
768 | 76,7% | 1,2% | 42,8% | члан | |
| 33 | Савино Село · ЛОВАЧКИ ДОМ Контролори: листе 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ЛОВАЧКИ ДОМ, САВИНО СЕЛО, ИВЕ ЛОЛЕ РИБАРА БР. 35 |
808 | 73,9% | 1,2% | 46,8% | члан | |
| 34 | Равно Село · ПУ "БОШКО БУХА" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ПУ "БОШКО БУХА", РАВНО СЕЛО, 29. НОВЕМБАР БР. ТА |
814 | 77,3% | 2,5% | 39,6% | члан | |
| 35 | Равно Село · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ЗГРАДА МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, РАВНО СЕЛО, 7. ЈУЛА БР. 12 |
758 | 79,9% | 2,6% | 41,7% | члан | |
| 36 | Равно Село · ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", РАВНО СЕЛО, МАРШАЛА ТИТА БР. 112 |
797 | 77,7% | 1,1% | 35,9% | члан |
Све листе на свим бирачким местима
Гласови сваке листе на сваком пребројаном бирачком месту, као бројеви. Колоне су листе по редоследу на гласачком листићу; њихови називи су изнад табеле.
Цела табела
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| БМ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 338 | 9 | 482 | 0 | 4 | 0 | 2 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 317 | 10 | 412 | 0 | 7 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 288 | 11 | 418 | 1 | 4 | 0 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 4 | 299 | 26 | 428 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 284 | 13 | 434 | 0 | 2 | 0 | 3 | 9 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 342 | 22 | 467 | 1 | 3 | 2 | 0 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 7 | 288 | 10 | 463 | 0 | 4 | 0 | 4 | 6 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 279 | 29 | 534 | 0 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 9 | 287 | 26 | 541 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 277 | 24 | 521 | 0 | 7 | 0 | 1 | 11 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 202 | 8 | 453 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 212 | 13 | 420 | 0 | 4 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 13 | 228 | 28 | 510 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 14 | 253 | 19 | 411 | 0 | 7 | 0 | 2 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 291 | 24 | 518 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 279 | 15 | 413 | 0 | 8 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 254 | 6 | 350 | 0 | 3 | 0 | 1 | 4 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 417 | 10 | 454 | 0 | 3 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 19 | 262 | 4 | 413 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 292 | 23 | 316 | 2 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 21 | 277 | 35 | 402 | 0 | 0 | 0 | 2 | 12 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 371 | 21 | 368 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 232 | 10 | 263 | 1 | 3 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 285 | 6 | 269 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 253 | 13 | 315 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 249 | 7 | 282 | 1 | 5 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 27 | 312 | 19 | 260 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 28 | 207 | 6 | 380 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 269 | 10 | 332 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 330 | 12 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 324 | 11 | 251 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 312 | 12 | 249 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 287 | 10 | 276 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 34 | 246 | 110 | 243 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 35 | 260 | 74 | 246 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 341 | 41 | 220 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Укупно | 10.244 | 727 | 13.584 | 16 | 85 | 6 | 53 | 176 | 32 | 13 | 61 | 9 | 5 | 17 | 12 | 10 | 3 | 14 |
Контролори у бирачким одборима
Које листе су именовале члана бирачког одбора у проширеном саставу, према решењима изборних комисија која објављује РИК. То је стање пре изборног дана: ко је стварно био присутан пише у записнику. Решења су углавном скенирана и читају се аутоматски, па понеко може да недостаје или да буде погрешно прочитано.
Бирачких места са прочитаним решењем: 36 од 36
| Бр. | Изборна листа | Чланова | Заменика | Контролора укупно | Контролора укупно |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 36 | 36 | 72 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 36 | 36 | 72 | |
| 3 | Studentska lista | 36 | 36 | 72 | |
| 9 | Evropska Srbija | 36 | 35 | 71 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 36 | 30 | 66 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 33 | 30 | 63 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 31 | 26 | 57 | |
| 7 | Ruska stranka | 29 | 24 | 53 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 27 | 22 | 49 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 24 | 18 | 42 | |
| 5 | SVM | 21 | 2 | 23 | |
| 8 | Autentična desnica | 8 | 7 | 15 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Документи изборне комисије
Записници са седница, извештаји, решења, одлуке и обавештења општинске изборне комисије, како их објављује РИК, по дану објављивања. Наслови се не преносе: пишу их комисије и могу садржати имена.
- Записници са седница: 24.9.2026. 1.10.2026. (1) 1.10.2026. (2) 7.10.2026. 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 20.10.2026. 22.10.2026. 24.10.2026. 30.10.2026.
- Извештаји: 30.10.2026.
- Решења: 24.9.2026. 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 20.10.2026.
- Обавештења: 25.10.2026.
Шта је и када објавила ова комисија, поред осталих
Кроз изборе
исти показатељи на сваким изборима на којима је општина гласала, поред целе земљеУкратко
Најновији избори: Парламентарни 2026 · поређење са целим изборима
- Упозорења
- 2 од 36 бирачких места за проверу (5,6%; укупно 8,1%)Места са упозорењем на бар једним изборима: 5 · на бар двоје: 0Неважећи 1,3% (укупно 1,3%) · 114. од 189 општина · већи него на целим изборима на 2 од 4 избора
- Излазност
- 76,9% · 8,0 поена више него на целим изборима18. од 189 општина · раније 66,4–68,6%
- Највише гласова
- Studentska lista 54,2% (укупно 53,7%)На свим изборима први и на целим изборима
- Бирачка места
- 36 (Председнички 2022) → 36Уписаних 33.794 (Председнички 2022) → 33.033, −2,3%Општина није гласала на: Локални 2024
- Записници
- О посматрачима за 36 од 36 бирачких места
Састављено из РИК-ових бројева, по истим правилима за свако место и сваког учесника. Место по реду рачуна се од највећег.
- Ова општина
- Цели избори
Сви избори у општиниЈедан ред за сваке изборе на којима је општина гласала, од најновијих. Избори у првој колони воде до општине на тим изборима, а број за проверу до списка тих места.
| Избори | Бирачких места | Уписани бирачи | Гласали | Излазност | Неважећи листићи | Прва три | За проверу |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Парламентарни 202625.10.2026. | 36 | 33.033 | 25.409 | 76,9% | 1,3% |
|
2 |
| Покрајински 202317.12.2023. | 36 | 33.749 | 22.423 | 66,4% | 2,9% |
|
0 |
| Парламентарни 202317.12.2023. | 36 | 33.559 | 22.522 | 67,1% | 2,9% |
|
0 |
| Председнички 20223.4.2022. | 36 | 33.794 | 23.199 | 68,6% | 3,1% |
|
3 |
Бирачка места кроз изборе36 места: на колико избора, под којим бројевима, колико пута са упозорењем
Исто место пратимо кроз изборе по адреси, затим по називу, па по броју. Број и назив у сваком реду су они са тих избора. Када се адреса или назив јасно разликују, то је друго место, и кад је број исти.